ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hepimiz Birimiz İçin" Projesi Kitap Seslendirmeleri Erişime AçıldıÇankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak il merkezi ve ilçelerdeki kurumlarda görev yapan gönüllü öğretmenler görme engelli ve disleksi gibi nedenlerle okuma güçlüğü çeken öğrenciler için düzenlenen kitap seslendirmeleri çevrimiçi olarak erişime açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl öğrencilere ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirilen yardımcı kaynaklar gönüllü öğretmenler tarafından büyük bir dikkatle seslendiriliyor.

"Hepimiz Birimiz İçin" sloganıyla hareket eden gönüllü öğretmenler kitaplarda yer alan okuma parçaları, soru kalıpları ve grafikleri sesli betimleme yöntemi ile kayıt altına alıyor. Kayıt altına alınan veriler özel gereksinimli öğrencilere ve bireylere ulaştırılarak akademik ve sosyal anlamda müfredatı daha hızlı takip etmeleri sağlanıyor.

Görme engelli ve disleksi vb. nedenlerle okuma güçlüğü çeken öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla bu projeyi başlattıklarını ifade eden Şube Müdürü Duygu Hamlı, yayın hayatına başlayan internet sayfasına sürekli olarak güncel içeriklerin ekleneceğini belirtti. Daha geniş çapta ve farklı kitlelere de ulaşmak istediklerini belirten Şube Müdürü, çalışmaya emek veren gönüllü öğretmenlere teşekkür etti.

"Hepimiz Birimiz İçin" projesi kitap seslendirmelerinin yer aldığı sayfaya ulaşmak için TIKLAYINIZ

30-01-202330-01-202330-01-2023.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.