ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hepimiz Birimiz İçin

Hepimiz Birimiz İçin

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak il merkezi ve ilçelerdeki kurumlarda görev yapan gönüllü öğretmenler görme engelli ve disleksi gibi nedenlerle okuma güçlüğü çeken öğrenciler için kitap seslendirmesi yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl öğrencilere ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirilen yardımcı kaynakları büyük titizlikle seslendiren gönüllü öğretmenler hedeflerinin il genelindeki  engelli bireylere ulaşmak olduğunu dile getiriyorlar. "Hepimiz Birimiz İçin" sloganıyla hareket eden gönüllü öğretmenler kitaplarda yer alan okuma parçaları, soru kalıpları ve grafikleri sesli betimleme yöntemi ile kayıt altına alıyor. Kayıt altına alınan veriler özel gereksinimli öğrencilere ve bireylere ulaştırılarak akademik ve sosyal anlamda müfredatı daha hızlı takip etmeleri sağlanıyor.

Proje koordinatörü Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Duygu HAMLI, ilimizde görev yapan gönüllü öğretmenlerimiz sayesinde, görme engelli ve disleksi vb nedenlerle okuma güçlüğü çeken öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla bu projeyi başlattıklarını ifade etti. 13.12.2022 tarihinde ikinci toplantısını gerçekleştiren proje ekibi, 8.sınıf öğrencilerine yönelik LGS  kitaplarını seslendirme kararı aldı. Alınan bilgiye göre 2022-2023 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline  kadar 8.sınıf LGS kaynaklarının seslendirme işlemlerinin tamamlanması öngörülüyor.

 

15-12-202215-12-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.