ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Her Gönülden Bir Kitap'' Projesi Etkinlikleri Devam Ediyor

''Her Gönülden Bir Kitap'' Projesi Etkinlikleri Devam Ediyor

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinesinde başlatılan proje etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. "Kitap Kardeşliği" ve "Paylaşmak Güzeldir" sloganlarıyla hayat bulan proje çerçevesinde okul kütüphanelerimizin zenginleştirilmesi, öğrencilerimizin kitap kaynaklarına daha hızlı ulaşarak kazanım sağlamaları hedefleniyor.

Proje etkinliği kapsamında, öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak, kitapların önemine dikkat çekmek amacıyla ''112 Acil Servisi tarafından okula kitap teslimi yapıldı. 112 ekibi, hastane çalışanlarının bağışladığı kitapları sedyeye yerleştirdi, ardından kitapları araca koyarak Karatekin İlkokuluna ulaştırdı. Araçtan yine sedyeyle indirilen kitaplar, öğrencilere verildi. Çankırı İtfaiye ekibi de kitap bağışlayacağı bildirilen vatandaşların evlerine giderek, itfaiye aracının merdiveniyle binaların balkon ve pencerelerine ulaştı. Ekipler, kitapları alarak okullara götürdü. Etkinlik miniklerde büyük heyecan ve ilgi uyandırdı.

Projeye ve etkinliğe dair bilgi veren Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK; ''Bu etkinliğimizde kitap temini konusunda belirlediğimiz hedefe adım adım ilerlerken toplumsal farkındalığın da artırılmasını amaçlamaktayız. İçinde yaşadığımız toplum her daim eğitimin vazgeçilmezidir. Proje kapsamında ; yardımlaşma, duyarlılık, iyilik, paylaşımcı olma, dayanışma gibi değerlerimizin de toplum tarafından yaşatılmasını sağlamak amacıyla 'Bizi hiç bu kadar seferber görmemiştiniz.' sloganıyla yola çıkarak toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktayız. İtfaiye ve ambulans etkinliğinde ise kitap okumanın yaşamak kadar, nefes almak kadar önemli olduğunu vurgulamak istedik. Sağlığın,  sadece hastalık halinin olmayışı değil, kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden de tam bir iyilik halinde olması gerektiğine, bununda  ancak okuma ile mümkün olabileceğine dikkat çekmek istedik.

Bu amaçla itfaiye ekiplerimiz tozlu raflarda mahsur kalmış kitaplarımızı kurtarıyor, sağlık çalışanlarımız ise 112 Acil kitap çağrısında bulunuyorlar. Proje kapsamında kütüphanelerimize 32 bin 127 adet kitap kazandırılmış olup, bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz'' dedi. Etkinlik ulusal basında da yer almış, Anadolu ajansı yapılan etkinliklere haberlerinde yer vermiştir.

Her Gönülden Bir Kitap Projesi kapsamında, Çankırı İl Milli Eğitim Ar-Ge birimi koordinesinde, 112 Acil Servis ve Çankırı İtfaiyesi işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte yer alan sağlık çalışanlarımıza, itfaiye görevlilerimize, kurum yöneticilerimize, görev alan öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

Ambulans ve İtfaiye etkinliği haberine ulaşmak için  TIKLAYINIZ

01-04-202201-04-202201-04-202201-04-202201-04-202201-04-202201-04-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.