ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Her Gönülden Bir Kitap" Projesi           Bilginin sürekli arttığı ve değiştiği günümüz toplumlarında; bilgiye değer veren, kullanmasını bilen, düşünebilen, aktif bireylerin yetiştirilmesi toplumun her alanında başarı açısından önemli hale gelmiştir. Bilimde yaşanan hızlı değişim ve gelişimle beraber günümüz yayıncılığı da aynı doğrultuda çeşitlenmekte, nitelik ve niceliksel olarak güçlenmektedir. Bu durum da ilimiz okul kütüphanelerinin kitap sayısı, çeşidi ve niteliğinin güncelliliğini zorunlu kılmaktadır. "Yarenler Okuyor" Projesi ile kitap okuma alışkanlığının düzenli, planlı ve sürekli yapılması açısından önem arz etmektedir. Ancak okullarımızda öğrencilerin aradığı, merak ettiği ve araştırma konusu edindiği kitapları bulabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle okullarımızın kitap sayısı ve çeşitliliğinin arttırılarak öğrencilerin önünde bu durumun engel olmaktan çıkarılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Her Gönülden Bir Kitap" projesiyle yürütülecek ve okullarımızın yapıtaşı kütüphanelerimiz desteklenecektir. Bu sayede okul kütüphanelerimizin çocuklarımıza etkin bir hizmet verebilmesi için onların beklentilerini karşılayabilecek düzeyde olması hedeflenmektedir.

            "Kitap Kardeşliği", "Paylaşmak Güzeldir" sloganları ile başlattığımız projede ilimizde bulunan okullarda öğrenim gören öğrencilerin kendi okulları dışındaki diğer okullarda öğrenim gören akranları arasında kitap hediye etmelerine imkân sağlanması ve kitap temini konusunda gönüllü kişi/kurumların desteği ile okul kütüphanelerimizin zenginleştirilmesi hedeflenmektedir. Böylelikle münevver Türkiye'nin inşasında yerini alacak olan çocuklarımıza daha çok kitap sunulmasına olanak tanınacaktır.

            Proje kapsamında il merkezinin belirli alanlarında kitap bağış kabul noktaları oluşturulacak, kitap dostu bireylerin okullarımızın kütüphanelerinin zenginleştirilmesine katkı sunması sağlanacaktır. Öğrencilerimizin kitap ikliminde yetişmesi, projemizin görünürlüğünü ve farkındalığını artırmak adına Gezici Sahaf, 112 Acil Kitap, Kızılay Kitap Bağışı, Biletim Kitap etkinlikleriyle vatandaşlarımız ile Çankırı'mızın yetiştirdiği değerli iş adamlarımızı projeye ortak olmaya ve çalışmalarımıza destek olmaya bekliyoruz.

            İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülecek "Her Gönülden Bir Kitap" isimli projenin, şehrimize, eğitim ailemize hayırlı olmasını diliyoruz.

01-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.