ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Gün Saat 20:20'de 20 Sayfa Kitap Okuyoruz

Her Gün Saat 20:20'de 20 Sayfa Kitap Okuyoruz

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü kitap okumayı yaygınlaştırmak ve bu konuda daha fazla toplumsal farkındalık kazandırmak amacı ile "Her Gün Saat:20.20'de En Az 20 Sayfa Kitap Okuyoruz" etkinliği başlattı.

Kitap okuma alışkanlığının artması kişisel gelişimimize dolayısı ile de toplumsal gelişimimize çok önemli katkı sağlayacaktır. Çocuklar anne ? babalarının, öğretmenlerinin ayak izlerini takip eder, onları model alır.  Kitap okumak, hem akademik hem de duygusal zekâ gelişimini destekleyen en önemli etkinliktir.

Proje ile ilgili olarak Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, "Yıl 2020, Her Gün Saat 20:20'de En Az 20 Sayfa Okuyoruz" projesinin ortaya çıkışındaki en önemli neden özellikle akşam saatlerinde teknoloji kullanımının çok arttığını düşünmemizdir. Öğrencilere yönelik yaptığımız anket çalışmasında öğrencilerin ve ailelerin akşam saatlerinde televizyon, bilgisayar ve cep telefonu gibi teknolojik aletlerle çok fazla zaman geçirdiği sonucuna ulaştık. Bu saatlerde yapılacak olan kitap okuma etkinliği ile hem teknolojinin hatalı kullanımını azaltmak hem de ailece kitap okuyarak zamanın etkili ve verimli kullanılmasını amaçladık. Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü olarak başlattığımız bu etkinliğin yaygınlaşması bizleri çok mutlu edecektir. Birçok konuda olduğu gibi kitap okuma alışkanlığının yerleşmesinde de eğitimcilere ve ailelere çok önemli sorumluluklar düşmektedir. Mümkün olduğu kadar her gün düzenli olarak kitap okuma etkinliği yapılması için evde uygun ortamın oluşturulması hususunda göstereceğiniz anlayış ve destekten dolayı şimdiden emeği geçen ve katkı sağlayan tüm eğitimcilere ve ailelere teşekkür ederiz." dedi.

Projenin hayata geçmesinde emeği geçen Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü personellerimize teşekkür ederiz.

03-01-202003-01-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.