ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Zaman Her Yerde Herkese Rehberlik

Her Zaman Her Yerde Herkese Rehberlik

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün ‘Her Zaman Her Yerde Herkese Rehberlik’ projesi faaliyetleri kapsamında öğrenci, öğretmen,aile ve yetişkinlere yönelik eğitim ve seminer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Öğretmenlere yönelik olarak Kurum Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN ve Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Mevlüt ERDOĞAN tarafından Mehmetçik İlkokulu’nda ‘Eğitim ve Öğretimde Etik’ konulu bir eğitim faaliyeti düzenlendi.

Ailelere yönelik İlimiz 125. Yıl Anaokulu’nda ‘Çocuklarda Davranış Problemleri ve Çözüm Önerileri’ konulu seminer düzenlendi.

Öğrencilere yönelik Rehberlik Öğretmeni Mehmet BOZKURT tarafından Ilgaz ilçesindeki 11 ve 12. sınıf öğrencilerine "Hayatta İstediğimizi Almak için Gerekli Ölçüt: Zaman Yönetimi ve Başarı" adlı seminerler verildi.

Yetişkinlere yönelik olarak da kurum personelleri tarafından Çankırı E Tipi Kapalı İnfaz Kurumundaki hükümlü ve tutuklular ile Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde denetimli serbestlik kapsamındaki hükümlülere yönelik etkili iletişim, öfke kontrolü, sınavlar ve üst eğitim kurumları gibi konuları içeren eğitim ve farkındalık çalışmaları yapıldı.

Öğretmen, öğrenci ve ailelere yönelik çalışmalar eğitim öğretim yılı sonuna kadar planlı ve düzenli bir biçimde devam edecektir. Ayrıca bireysel psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti almak isteyen öğrenci ve aileler de Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne başvurabilir, yüz yüze görüşme imkânı bulamayan öğrenci ve aileleri de ALO REHBERLİK hizmetinden faydalanabilirler. 


 

13-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-2018

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.