ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hükümlülere Yönelik Beko-Loder(Kazıcı-Yükleyici) Kursu Açıldı

Hükümlülere Yönelik Beko-Loder(Kazıcı-Yükleyici) Kursu Açıldı

Çankırı Belediyesi, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğinde hükümlülere yönelik Beko-Loder kursu açıldı.        

            "Bir Kepçede Hayat Sen Doldur" sloganıyla açılan ve 14 kursiyerin katılım sağladığı uygulama eğitimleri sahasını ziyaret eden Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Cumhuriyet Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya, Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şahin ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk kurs yetkililerden eğitimlerle ilgili bilgi aldılar.

            Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, "Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Daha güzel projelerde buluşmak dileğiyle. Allah utandırmasın, katılımcılara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

            Eğitimlerle ilgili konuşan kursiyerler, kurslardan duydukları memnuniyeti dile getirirken kursların açılmasında emek harcayan Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çankırı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ayrı ayrı teşekkür ettiler. Kursiyerler; meslek edindirme kursu olduğunu öğrendiklerinde, bu tür kursların ileriki zamanda kendilerine iş imkanı sağlayabileceğini belittiler.                  Çankırı'da var olan imkânları, kurumların katkılarıyla işbirliği içinde organize edilerek, yeniden ayağa kalkmak isteyen yükümlülere, yeni bir fırsat penceresi olarak sunuldu. "Beko-Loder Operatörlüğü" kurs programına katılan kursiyerler bu sayede iş sahibi olabileceklerdir.

"Her Zaman Her Yerde Eğitim" sloganıyla Halk Eğitim Merkezlerinde topluma katkı sağlamaya devam ediliyor.

30-01-202330-01-202330-01-202330-01-202330-01-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.