ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum” Projesi Başlangıç Toplantısı Yapıldı

“Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum” Projesi Başlangıç Toplantısı Yapıldı

31 Temmuz 2018 tarihinde, Erasmus+ Okul Eğitimi Programı Projeleri başvuru sonuçları açıklandı. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün KA101 Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum (I Teach Maths with Technology) projesi kabul edilmiştir.

Kabul edilen bu projenin yerel ortakları Atatürk Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu; Yurtdışı ortakları ise Finlandiya, Almanya ve Hollanda’dır.

Projenin amacı, matematik ve teknolojinin iç içe olduğunu yaşayarak öğrenmek ve bu hususta yeni eğitim materyalleri oluşturarak ilimiz, ülkemiz ve Avrupa genelinde bu materyalleri kullanılır hale getirmek ve bilişim, matematik, İngilizce öğretmenleri için ortak bir çalışma imkanı sunmaktır.

Sözleşmesi imzalanan projenin başlangıç toplantısı müdürlüğümüz salonunda yapılmıştır. Yapılan bu toplantıya AB Projeler Biriminden sorumlu Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, yerel ortağımız olan okul müdürleri, AB Projeler Birimi proje uzmanları ve proje yazma ve yürütme ekibinden öğretmenler katılmıştır.

Yapılan bu toplantıda proje hakkında genel bilgi verilmiş, proje takvimi incelenmiş ve düzenlenmiş, yurtdışı ortaklar katılımcılara tanıtılmış, proje çıktıları katılımcılarla paylaşılmış ve genel hatlarıyla görev dağılımı yapılmış, mülakat tarihleri ve şekli görüşülmüştür.

 

09-10-201809-10-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.