ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği'nin 24. maddesi gereğince Valilik Konferans Salonunda,  Valimiz Sayın Abdullah AYAZ Başkanlığında İl Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Sayın Valimiz Abdullah AYAZ'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Şahin BAYHAN, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin ODABAŞ,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin DÜZGÜN, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selim BOYRAZ, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, STK ve sendika temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, gerçekleştirilen İl Danışma Komisyonu Toplantısı ile eğitim alanında değerlendirme fırsatı ve imkanı bulunacağını belirtti.  

Ülkemizin en önemli sermayesinin beşeri imkânları olduğunu vurgulayan Valimiz AYAZ şunları söyledi: "Evlatlarımızı geleceğe ne derece iyi hazırlarsak gelecek nesillerimizin başarısı o denli kuvvetli olacaktır. Gayretimiz de tüm paydaşlarımız ile birlikte bu yönde olacaktır. Önümüzdeki günlerde bu manada ilçelerimizde kaymakamlarımız ile bir araya gelerek gerekli tüm değerlendirmeleri yapacak ve daha iyiye ulaşabilmenin azmi içerisinde olacağız".

Valimiz Abdullah AYAZ'ın konuşmasının ardından İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK tarafından Millî Eğitim Müdürlüğüne ait bilgilerinin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilimizin eğitim çalışmaları kapsamında bilgilendirmeler arz edildi. Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, derslik sayıları, derslik başına düşen öğrenci sayıları, il genelinde her ay düzenlenen veli buluşmaları, il genelindeki sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler ele alınarak, detaylı sunum yapıldı.  Valimiz AYAZ sunumun ardından katılımcıların talepleri olup olmadığını sordu, ardından toplantı sona erdirildi.

 

 

30-09-202130-09-202130-09-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.