ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Çankırı il merkezi ve İlçelerinde gerçekleştirilen eğitim öğretim çalışmaları konulu İl Eğitim Öğretim Değerlendirme toplantısı Çankırı Valimiz Sayın Abdullah AYAZ başkanlığında gerçekleştirildi.

Sayın Valimiz, öğrencilere yapılacak rehberliğe dikkat çekerek, evlatlarımızı doğru yönlendirmemiz gerekir. Öğrencilerimizin başta temel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gerekli çalışmaların titizlikle yapılması, eğitim süreçlerinin her aşamasında velinin de işin içerisinde bulunması konusunda hassas bir çalışma yürütülmesi gerektiğini ifade ettiler. Önleyici tedbirlerin arttırılması , okul güvenliği, devamsız öğrencilerin takibi, okul aile birliği toplantılarına katılım konusunda da hassasiyet gösterilmesi istendi.

            Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL ve İlçe Kaymakamlarının katılım sağladığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü kuruma ait  verileri içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda Çankırı İl Merkezi ve İlçelerine ait sayısal verilerin aktarıldığı toplantıda; Destekleme Yetiştirme Kursları , LGS , YKS verileri, Halk Eğitim Merkezi kursları, MESEM, onarım, doğalgaz dönüşümü, deprem güçlendirme, yeni yapım çalışmaları, donatım, okul bazlı bütçe çalışmaları, personel ve öğrenci sayıları, öğrenci taşıma, pansiyon ve yemek konuları yer aldı.  2022-2023 eğitim öğretim yılı itibariyle il genelinde 246,345 adet ders kitabı ve 180,397 adet yardımcı kaynağın öğrencilere eksiksiz bir şekilde ulaştırıldığı ifade edildi.

Eğitim öğretim yılı içerisinde  okullarda yapılacak çalışmalarda ; yarışmalar, geziler, AB Projeleri, TÜBİTAK , e-twinning projeleri , kütüphanelerin aktif kullanımı, kitap okuma, aile okulu-aile eğitimleri ve kurslar gibi farklı alanlarda yapılacak faaliyetlerin öğrencilerin gelişim süreçleri açısından önemi konusuna vurgu yapıldı.

            İlimiz bünyesinde yapılan "Benim Okulum Benim Dünyam Projesi Vizyon Geliştirme Çalıştayı"nda ortaya konulan raporda yer alan ve okullarımızda yapılacak çalışmalara rehberlik edecek bilgiler de katılımcılarla paylaşıldı.

12-10-202212-10-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.