ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

 

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Çankırı Vali Yardımcısı Sayın Recep Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İŞKUR Müdürü Alim Çaycı, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

                Toplantıya katılan kurum ve kuruluş yöneticileri, bölgede istihdamın artırılması ve mesleki eğitimin kalitesinin yükseltilmesi için atılacak ortak adımlar hakkında paylaşımlarda bulundular. Milli Eğitim Bakanlığı  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak yayımlanan 2024/36 sayılı Genelge kapsamında yapılacak çalışmalar toplantıda değerlendirildi. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun aldığı kararlar doğrultusunda, ilgili kurumlar ve paydaşlar arasında koordinasyon sağlanarak, bölgenin istihdam potansiyelinin artırılması ve mesleki eğitim alanında önemli adımlar atılması hedefleniyor. Bu çabaların, bölgedeki işsizlik oranlarının düşürülmesine ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesine katkı sağlaması bekleniyor.

04-03-2024

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.