ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MEM'de Okul Öncesinde Yemek Seferberliği

İl MEM'de  Okul Öncesinde Yemek Seferberliği

1 Şubat 2023 tarihinde Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile  02 Şubat 2023 tarihinde de Yunus Emre Ortaokulunda merkez okul müdürleri ve müdürlük yöneticilerinin katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen toplantılarda merkez ve ilçelerdeki  eğitim  süreçleri ve  2022-2023 eğitim öğretim yılı 2.dönemde yapılacak çalışmalar değerlendirildi.  

Öztürk; eğitim öğretim süreçlerine dair verileri katılımcılarla paylaşarak konu başlıkları hakkında, il yöneticileri tarafından da birimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda yönetici, öğretmen, personel durumları, yurtlar, taşımalı eğitim, DYK kursları, Hayat Boyu Öğrenme Kursları, MESEM Çalışmaları, LGS, YKS, inşaat onarım ve yeni yapım süreçleri, Ar-Ge Çalışmaları, AB Projeleri, TÜBİTAK, TEKNOFEST  gibi gündem başlıkları ele alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren okul öncesi eğitim kurumları başta olmak üzere ülke genelinde 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek projesinin İlimiz genelinde uygulama esasları da görüşmenin ana başlıkları arasında yer aldı.

Eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren Aralık 2021'de toplanan 20. Millî Eğitim Şûrası'nda "okullarda ücretsiz öğle yemeği veya beslenme desteği sağlanması" yönündeki tavsiye kararı doğrultusunda Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan çalışmalar çerçevesinde ilde yapılan hazırlıklar ilçe ilçe / okul okul gözden geçirildi.

Bakanlık tarafından hazırlanan ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı "Yemek/Beslenme Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu" doğrultusunda yapılan hazırlıklar gözden geçirildi. Okul öncesinde uygulanacak ücretsiz yemek uygulaması kapsamında yemek menüleri, menülerin kalori değerleri, hijyen konusu, yemeklerin hazırlanması, okullara ulaştırılması, öğrencilere ikram edilme süreçleri konusunda yapılan hazırlıklar gözden geçirildi.

Okul öncesinde ücretsiz yemek  uygulaması  kapsamında yapılan çalışmalara  özveri ile destek sağlayan eğitim ailesine teşekkür ederiz.

02-02-202302-02-202302-02-202302-02-202302-02-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.