ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 24.maddesi gereğince İlimiz Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesinde Vali Yardımcımız Zafer ENGİN’in başkanlığında İl Danışma Komisyonu toplandı

Yapılan toplantıya Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim AYDINLI, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, İl İdare Şube Başkanları, Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanları, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri, Okul Yöneticileri, Öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan YADA ve Muammer ÖZTÜRK’ün sunumunu yaptığı toplantıda Çankırı İlimizin eğitim çalışmaları tüm yönleriyle ele alındı.

Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, TEOG, YGS ve LYS başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler tek tek ele alındı.

İstatistiki verilerin ışığında Çankırı İlimizin eğitim durumunun yükselmeye doğru eğilim gösterdiği gözlendi.

Toplantının açılışında konuşma yapan Vali Yardımcımız Zafer ENGİN, eğitimin hayatın özünü teşkil ettiğini, her alanda eğitim seviyesi ve kalitesinin artırılması için hep birlikte etkili bir iletişim içerisinde çalışmalara devam edildiğini belirterek, katılımcılara ve eğitime destek veren herkese teşekkür etti.

Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim AYDINLI ise,“ Biz Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak başka üniversitelere benzemek yerine kendi yerel dinamiklerimizi harekete geçirerek “Dünyaya Açık Millî ve Yerli Üniversite” sloganı doğrultusunda, yerli ve millî bir üniversite olarak bir ayağımız Anadolu da, Dünyaya açık bir üniversite olarak diğer ayağımız da Sudan ve Cibuti gibi Afrika Kıtası ülkelerinde kendi farkımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Çünkü ayakları yere basmayan düşünceler ham hayallerden öteye geçemez.” dedi.

Millî Eğitime bağlı branş okulları ile kendi fakülteleri arasındaki ilişkileri de geliştirmek istediklerini ifade eden Rektör Aydınlı “Çankırı tarihi derinlikleri olan öz bir Anadolu şehridir. İstiyoruz ki hangi okul hangi fakültemize uygun eğitim yapıyorsa o fakültemiz ile ortak çalışmalar ortaya çıkarsınlar. Yani bizim şehrimizin öğrencileri üniversite olgusunu Çankırı Karatekin Üniversitesi ile tanısınlar.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, eğitimin yapı, hedef, süreç ve işlev boyutları ile ilgili olarak Bakanlığımızın belirlediği hedefler doğrultusunda gerekli çalışmaların yapıldığını ve bu hususlarla ilgili olarak Çankırı Eğitim Camiasının üstün bir gayretle çalıştığını ve hedeflere ulaşabilmek için tün paydaşlarla etkili bir iletişim içerisinde olduklarını belirterek, eğitime katkı ve destek sağlayan herkese teşekkür etti.

Katılımcıların önerilerinin alındığı toplantı verimli bir şekilde sonlandı.

Katılımcılara ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

 

15-11-201615-11-201615-11-201615-11-2016

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.