ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24. maddesi gereğince Valilik Birlik Salonunda,  Sayın Valimiz Abdullah AYAZ başkanlığında İl Danışma Komisyonu toplandı.

 

Yapılan toplantıya Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan Vekili Sait ALKAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal ÖZDEMİR, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman ÇAKIR,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili, sendika temsilcileri, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, yaptığı açılış konuşmasında; beşeri sermayenin çok önemli olduğunu, ilimiz genelinde fiziki anlamda okul, pansiyon ve yurt ihtiyacının yeterli düzeyde olduğunu, ilimiz sınav başarı grafiğinin artan bir seyir halinde olduğunu, başarıyı daha da artırmak için doğru yapılan iş ve işlemlerin süreklilik arz etmesi gerektiğini, öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için çalışmalar yapılacağını ve bu doğrultuda projeler gerçekleştirileceğini, öğretmenlerimizin her türlü görüş ve önerilerine açık olduğunu ve bu öneriler doğrultusunda her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi personellerinden Sinan ÖZLÜ tarafından, Millî Eğitim Müdürlüğüne ait bilgilerinin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilimizin eğitim çalışmaları kapsamında bilgilendirmeler de bulunuldu. Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, derslik sayıları, derslik başına düşen öğrenci sayıları, il genelinde her ay düzenlenen veli buluşmaları, il genelindeki sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler ele alınarak detaylı bilgilendirmeler yapıldı.  Sayın Valimiz Abdullah AYAZ sunumun ardından katılımcıların taleplerini dinledi.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK, konuşmasında; eğitim sürecinde bütün paydaşların eleştiri ve önerilerine açık olduklarını; kurumlarımız, il genelinde çalışmalar yapan STK'lar, velilerimiz ve öğrencilerimizin gören gözümüz, işiten kulağımız olduklarını belirtti.  Ardından da Çankırı'daki eğitimle ilgili yöneltilen sorular cevaplandırdı.

 

 Gelecek eğitim öğretim yılı için iyi dilek ve temenniler belirtilerek toplantı sona erdirildi.

13-07-202013-07-202013-07-202013-07-202013-07-202013-07-202013-07-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.