ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği'nin 24. maddesi gereğince Çankırı Valiliği Sosyal Tesislerinde Sayın Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER başkanlığında İl Danışma Komisyonu toplandı.

Yapılan toplantıya Sayın Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı İhsan BOSTAN, Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed Nuri ÖNER, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal ÖZDEMİR, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Sinan AYDIN, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ASLANER'in açılış konuşması ile başlayan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Muammer ÖZTÜRK'ün yaptığı sunumda; Millî Eğitim Müdürlüğüne ait bilgiler ve çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, derslik sayıları, derslik başına düşen öğrenci sayıları, il genelinde her ay düzenlenen veli buluşmaları, il genelindeki sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler ele alınarak detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Salgın sürecinde yapılan çalışmalar ve alınan önlemler hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK, konuşmasında; eğitim sürecinde bütün paydaşların eleştiri ve önerilerine açık olduklarını; kurumlarımız, il genelinde çalışmalar yapan STK'lar, veliler ve öğrencilerimizden gelen taleplerin ve eleştirilerin gelişmemiz için önemli olduğunu belirtti. Ardından da Çankırı'daki eğitim ve öğretim süreçleri ile ilgili yöneltilen soruları cevaplandırdı.

İyi dilek ve temenniler belirtilerek toplantı sona erdirildi.

 

19-11-202019-11-202019-11-202019-11-202019-11-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.