ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlükleri Arası "Su Tasarrufu" Konulu Kısa Film Yarışması

İl Millî Eğitim Müdürlükleri Arası

Su kaynaklarının doğru ve verimli kullanılması her geçen gün önemini artırmaktadır. Dünya ve ülkemizde su kaynaklarının korunması, kuraklıkla mücadele konusunda insanlığını üzerine düşen sorumluluk çok önemli hale gelmiştir.

Ülkemiz yıldan yıla daha az yağış almakta, derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kurumakta, içilebilir su kaynaklarımız azalmaktadır. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su sıkıntısı ile ülke olarak karşılaşmamız kaçınılmazdır.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla bir kısa film yarışması düzenlemeyi planlamış olup, yarışma teması olarak "su tasarrufu" belirlenmiştir.

Son başvuru tarihi 5 Mart 2021 olan kısa film yarışmasının sonuçları "22 Mart Dünya Su Günü"nde açıklanacaktır. Öğrencilerimizin bu önemli konu hakkında çalışmalar yapmasını, yarışmaya katılmasını önemsiyoruz.

Yükseköğretim Kurumları ile iş birliği yapmanın serbest olduğu yarışma için oluşturulacak takımlarda öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel, akademisyen gibi eğitimin her alanından bireyler yer alabilecektir.

Yarışmanın seçici kurulu aşağıdaki isimlerden oluşacaktır:

 

Derviş ZAİM - Yönetmen

Elif DAĞDEVİREN - FilmYapımcısı, TÜRSAK Vakfı Başkanı

Bora DURMUŞOĞLU - TRT Çocuk Kanal Koordinatörü

Demir KARAHAN - Oyuncu

Doç. Dr. Özgü YOLCU - İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

Yarışma şartnamesini görmek için tıklayınız.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.