ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Anlamlı Proje

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Anlamlı Proje

Ülkemizde afetten etkilenen Elazığ ve Malatya'daki yurttaşlarımıza bu zor günlerinde yalnız olmadıklarını hissetmeleri için Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kardeş Payı isimli proje gerçekleştirildi.

            Çalışma İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen bir mesajla tüm velilere duyuruldu.  İl Milli Eğitim Müdürlüğünün mesajı:

 

"KARDEŞ PAYI

              Kıymetli Velilerimiz,

          Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu her daim diri tutan, asırlardır sevinci ve hüznü birlikte yaşamayı gelenek haline getiren, komşusu açken tok yatmayan bu aziz milletin evlatları olarak; şimdi de tarih boyunca canlılığını koruduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu, üzüntü ile şahit olduğumuz Elazığ ve Malatya depreminde yaşatma zamanıdır.

          Siz kıymetli velilerimizin vesilesi ile "Kardeş Payı " başlığı adı altında evlatlarımızın birliktelik duygusunu Elazığ ve Malatya'daki kardeşlerine ulaştırabilmeleri adına, çocuklarımızı okullarımızda düzenlenecek yardım kampanyasına, bir günlük harçlıklarıyla katılmaya davet ediyoruz.

                                                     

            Bu mesajla yola çıkan proje doğrultusunda velilerin desteğiyle öğrencilerimiz bir günlük harçlıklarını Elazığ ve Malatya'daki kardeşlerine gönderilmek üzere okullarda oluşturulan yardım kutularında biriktirmeye devam ediliyor. Toplanan paraların okul idareleri tarafından AFAD'ın yardım hesabına aktarılmasıyla proje amacına ulaştırılmış olacaktır.


11-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.