ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavı Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılacak olan Merkezi Sınav ve 2 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS)  öncesi mesaj yayımladı. 

 

 Sevgili Öğrenciler;

Sınavlarda başarı için üç dönemin etkili ve verimli değerlendirilmesi çok önemlidir. Birinci dönem sınav öncesi dönemdir. Bu dönemde düzenli ve planlı ders çalışmak, geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözmek, sınav motivasyonunu artırıcı etkinlik ve faaliyetlerde bulunmak, aile ve çevre desteğini almak en önemli unsurların başında gelmektedir. İkinci dönem ise sınavın uygulandığı dönemdir. Bu dönemde de kaygınızı kontrol altına alarak ve doğru bir test tekniği kullanarak sınav başarınızı artırabilirsiniz. Üçüncü dönem de sınav sonrası tercih dönemidir. Bu dönemde ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda size en uygun ortaöğretim kurumuna yerleşebilmeniz amacı ile profesyonel bir yardım almanız ve ailenizin görüşlerini de dikkate almanız doğru karar vermeniz açısından son derece önemlidir.

Okullarımızdaki rehberlik öğretmenlerinden ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nde görevli rehberlik öğretmenlerinden sınav öncesi ve tercih döneminde uzman desteği alabilirsiniz.

 

Değerli Çankırılılar;

Öğrencilerimizin sınavlarda daha başarılı olabilmeleri için sınav yapılacak saatlerde gerek trafikte, gerekse sınav salonlarının etrafında onları rahatsız edecek her türlü gürültü ve davranışlardan kaçınılması son derece önemlidir. Çocuklarımızın sağlıklı bir sınav ortamında sorulara cevaplarını verebilmeleri için sükûnet ve sessizliğin sağlanması gerekmektedir.  Öğrencilerimizin, gürültü kirliliğinden uzak, sessiz ve huzurlu bir ortamda sınava girmelerinin sağlanabilmesi için sınav yapılacak okul çevresinde sessizliğin sağlanması, araç sahiplerinin okul çevresinde araç kornalarını sınav süresince mümkün olduğu kadar kullanmamaları, okul çevresindeki inşaat vb. çalışmaların sınav süresince durdurulması, seyyar satıcıların okul bahçesi ve çevresinde bulunmamaları oldukça önemlidir. Diğer sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da halkımızın gerekli hassasiyeti göstereceğini bilerek şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum.

 

Bu vesile ile Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavlarının İlimiz ve Ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diler, sınavda görev alan yönetici ve öğretmenlerimize, diğer kamu görevlilerine, ailelere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dilerim.

 

                                                                                             

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.