ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınavı Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınavı  öncesi mesaj yayımladı. 

 

 Sevgili Öğrencilerimiz;

 

Geçtiğimiz yıllara göre farklı bir süreçten geçmekteyiz. Yükünüzün her zamankinden fazla olduğunu biliyoruz. Salgın süreci her alanı etkilediği gibi eğitim alanını da etkiledi. Bu olumsuz durumda her zamankinden fazla emek verdiğinize her gün şahit olduk. Öğretmenleriniz ile birlikte bu süreçten alnınızın akıyla çıktınız. Düzenli ve planlı ders çalışmak, geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözmek, sınav motivasyonunu artırıcı etkinlik ve faaliyetlerde bulunmak, aile ve çevre desteğini almak başarı için en önemli unsurlardandır. Üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirdiğinizden kuşkumuz yoktur. Artık ektiğiniz tohumların hasatlarını toplama zamanıdır. Sınav esnasında paniğe kapılmadan bilgilerinizi sergilemenin tam sırası. Bizler sizlerin daha sağlıklı bir ortamda sınava girebilmeniz için bütün hijyen önlemlerini aldık. Okullarımızda dezenfektan ve maskelerimiz hazır. Okullarımız sizler için hazır durumdadır. Bu önemli sınavda başarılarınızın daim olmasını dilerim. Sınav sonrasında okullarımızdaki rehberlik öğretmenlerimizden ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli rehberlik öğretmenlerinden tercih döneminde uzman desteği alabilirsiniz. Sınavda sizlere kolaylıklar diliyorum.

 

Değerli Velilerimiz;

 

Öğrencilerimizin sınavlarda daha başarılı olabilmeleri için evlerinizde bizlerle tam dayanışma içerisinde bizlere kolaylıklar sağladınız. Çocuklarımızın okullarından uzak kalmalarının dezavantajını en aza indirmek için çocuklarımıza uygun ortamlar oluşturdunuz. Bu hususlar için sizlere eğitim camiası olarak teşekkürü borç biliriz.  Sizlerden birkaç isteğimiz daha olacak. Sınav yapılacak saatlerde gerek trafikte, gerekse sınav salonlarının etrafında onları rahatsız edecek her türlü gürültü ve davranışlardan kaçınılması son derece önemlidir. Çocuklarımızın sağlıklı bir sınav ortamında sorulara cevaplarını verebilmeleri için sükûnet ve sessizliğin sağlanması gerekmektedir. Alınan salgın tedbirleri doğrultusunda öğrencilerimize yalnızca öğrencimizin yakınlarının refakat edebileceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Yine alınan önlemler doğrultusunda, çocuklarımızın sağlığı için okul bahçelerine velilerimizin girmemelerini rica ederiz. Diğer sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da halkımızın gerekli hassasiyeti göstereceğini bilerek şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum.

 

Bu vesile ile Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınavı'nın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diler; sınavda görev alan yönetici ve öğretmenlerimize, birim personelimize, diğer kamu görevlilerine ve ailelerimize teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dilerim.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.