ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Üniversite Giriş Sınavı Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Üniversite Giriş Sınavı Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK,  27 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)  ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak  Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Sınavına girecek olan öğrencilere yönelik olarak yayımladığı mesajda şunları söyledi:

Sevgili Öğrenciler;

Dünyayı derinden sarsan zorlu salgın sürecinde sınava hazırlıklarınızı tamamladınız. Bu süreçte büyük emekler harcadığınızdan hiçbir şüphemiz yok. Siz sınava hazırlanırken biz öğretmenler de uzaktan ders anlatımı, EBA TV'de örnek soru çözümü ve diğer çevrim içi kanallar ile sizlere yol göstermeye yardımcı olmaya çalıştık.

Her sınavın kendine has heyecanının olduğunun farkındayız. Geleceğinizi şekillendirdiğiniz bu günlerde sınavı rahat bir şekilde geçirmeniz için ÖSYM tarafından bütün önlemler alındı. Bu olağan üstü şartlarda ortaya koymuş oluğunuz emeklerin karşılığını almanızı canı gönülden istiyorum. Bu sınavın bir başlangıç olduğunu ve telafisi olan bir sınav olduğunu unutmamanızı istiyorum.

Sınav öncesinde ve sonrasında sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Okullarımızdaki rehberlik öğretmenlerinden ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli rehberlik öğretmenlerimizden sınav öncesi ve tercih döneminde uzman desteği alabilirsiniz.

Sizlerin üzerinde emeği bulunan ailelerinizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, sınavda her birinize ayrı ayrı başarılar diliyoruz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.