ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK'ün Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK'ün Öğretmenler Günü Mesajı

Zor günlerin aranan sırdaşı, evlatlarımızın yol arkadaşı, meslektaşlarım;

Öğretmen öğrencisinin yüreğine dokunan şifalı bir el, velisinin dert ortağı, bazen anne, bazen babadır. Öğretmen, kimi zaman  bahar güneşidir; içinde tomurcuklar gizli, kuru bir dalı güldürür, kimi zaman sağanak bir yağmurdur, hırçın gençlik yangınlarını söndürür. Öğretmen, kimi zaman rahmettir; kurak düşüncelere damla damla can verir. Kimi zaman nasihattır ; ana baba sözünden önce gelir.  Öğretmen, kimi zaman küçücük bir yüreğin içini döktüğü  sırdaş, kimi zaman  okul bahçesinde birlikte oyun oynanılan arkadaş. Öğretmen vefadır, öğretmen berekettir, öğretmen tükenmeyen ümittir...

Sözün özü öğretmen; hayatın kendisidir ve hayat ancak öğretmenle anlam bulacaktır...     

Öğretmenler günü vesilesi ile başta şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, hasta olanlarına Mevla'dan şifalar diliyorum. Emekli olan eğitim çalışanlarımıza sağlık ve huzur dolu bir yaşam; görevlerine yeni başlayan öğretmenlerimize muvaffakiyetler diliyorum. 

Günümüzün kutlu  , yarınlarımızın hep bugünümüzden daha umutlu olması dileğiyle... Ağız tadınız hiç bozulmasın...Sağlıcakla kalınız. 

              Muammer ÖZTÜRK 

            İl Milli Eğitim Müdürü 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.