ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

21.09.2018 Cuma günü Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK başkanlığında; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri ile İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin katılımıyla toplantı düzenlenmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Öztürk açılış konuşmasında; ilçe müdürlükleri, okul ve kurum müdürleri, yardımcıları, öğretmenler, personeller, veliler ve öğrenciler olarak hep birlikte çalışılarak başarıya ulaşılabileceği vurgulanmıştır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü istek ve önerilere önem verdiklerini belirterek Millî Eğitim camiasının geniş bir aile olduğunu vurgulamıştır. Ailenin her ferdinin sorumluluklarını yerine getirmesiyle başarıya ulaşılacağını belirtmiştir.

Gündem maddeleri kapsamında; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında ücretsiz ders kitabı dağıtımının sorunsuz ilerlediği, ilçelerdeki okul ve kurumlarımızın 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına hazır halde başladığı bilgileri verilmiştir. Okullarımızın bakım ve onarım faaliyetlerinin tamamlanıp yeni döneme hazır hale getirildiği belirtilmiştir. Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı (TYT-AYT-YDT) sonuçları değerlendirilmiş, başarıyı arttırmak için yapılacak faaliyetler hakkında konuşulmuştur. Okul ortamındaki personel sayısı ve durumları hakkında bilgiler verilmiş, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çalışacak kişilerin dağılımı ve güvenlik görevlisi konularında İlçe Millî Eğitim Müdürlerine bilgilendirmeler yapılmıştır. Okul güvenliği ile ilgili alınmış önlemler hakkında bilgi verilmiş, her öğrencinin eğitimcilere emanet olduğu vurgulanmıştır. İlçelerdeki öğretmen sayı ve durumları ile ilgili bilgiler sunulmuş, öğretmen ihtiyacını giderici tedbirler açıklanmıştır. Taşıma yoluyla eğitime erişim faaliyetlerinden bahsedilmiş, ihalelerin tamamlandığı ve öğrencilerin taşınmaya başlandığı belirtilmiştir. Öğrencilerimiz barınma ve yemek ihtiyaçlarının karşılandığı belirtilmiş, okul ve kurumların her yönden eğitim öğretime hazır olduğu vurgulanmıştır. Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmalarından bahsedilmiş, hizmet içi eğitimler hakkında bilgiler verilmiştir. Okullarımızda Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının açılmasının önemi ve öğrencilerimize destek olunması konularında bilgiler verilmiştir. İlçelerdeki AB ve TÜBİTAK projeleri hakkında bilgiler verilmiş, katılımın sağlanması konusunda istekte bulunulmuştur.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın ÖZTÜRK’ün konuşmalarından sonra İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin soru, görüş ve önerileri dinlenmiş; Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve Şube Müdürleri tarafından gerekli açıklamalar ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının her yönden başarılı geçmesi dilekleriyle toplantı son bulmuştur.

 

 

 

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.