ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ile Salgın Hastalıklara Karşı Alınabilecek Önlemler Konusu Değerlendirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ile Salgın Hastalıklara Karşı  Alınabilecek Önlemler Konusu Değerlendirildi

Dünya genelinde yaşanan Corona (Covid-19) virüsü hakkında bilgilendirme yapmak, okullarımızda alınabilecek önlemleri istişare etmek için Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri biriminde görevli Uzm. Dr. Bükre ÇIKMAN tarafından kurumumuz salonunda bilgilendirme çalışması yapıldı.

Corona (Covid-19) virüsünün ortaya çıkış serüveni, virüsün görüldüğü ülkelerde alınan önlemler, ülkemizde virüse karşı alınan tedbirler ve okullarımızda dezenfeksiyon işlemlerinin nasıl olması gerektiği hususlarında bilgilendirme yapıldı.

ÖZTÜRK, " Virüs ile alakalı ülke olarak diğer dünya ülkelerine göre son derece titiz bir çalışma yürütülüyor.  Gerekli önlemlerin zamanında alınması elimizi son derece güçlendirdi. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli.  İlimizde faaliyet gösteren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gerekli dezenfeksiyon malzemelerini üretebilecek kapasiteye sahip. Halihazırda bu malzemelerin üretimi gerçekleştiriliyor ve okullarımız bu malzemeler ile temizleniyor." dedi.

 Gerekli bilgilendirmeleri yapan Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri biriminde görevli doktorumuz Sayın Bükre ÇIKMAN'a ve İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.