ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ilgaz’da Sınav Sistemi ve Motivasyon Seminerleri Verildi!

Ilgaz’da Sınav Sistemi ve Motivasyon Seminerleri Verildi!

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN  tarafından Ilgaz ilçesinde 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik Sınav Sürecinde Son 1 ayda neler yapılması gerektiği, test tekniği ve tercih sürecine yönelik bilgilendirme yapıldı.

Ortaokul öğrencileri için Yavuz Sultan Selim İlkokulu, lise öğrencileri için de Ilgaz Şehit Nizamettin Yaman Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan bilgilendirmeye sınava girecek tüm ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.

Seminerde özellikle sınavlardaki başarıda son haftaların önemi, sınavlara yönelik fiziksel ve psikolojik hazırlık süreci, etkili test çözme teknikleri ve sınavlardan sonra yapılacak tercih süreci ve lise ve üniversitelere yerleştirme sistemi konuları üzerinde duruldu.

Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu seminer sonrası Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yurtkurtaran DAĞDAŞ, eğitim görevlisi Çelebi ÇAĞLAYAN’a teşekkür ederek, sınava girecek tüm öğrencilere de başarılar dilediğini ifade etti.

 

21-05-201821-05-201821-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.