ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Meslek Liselerinde Kalite Tetkiki Yapıldı

İlimiz Meslek Liselerinde Kalite Tetkiki Yapıldı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce ulusal/uluslararası kabul görmüş kalite standartlarına göre kurumsal performansının ölçülmesi, öz değerlendirme sürecinin ve kapasitesinin değerlendirilmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından yetiştirilen ve görevlendirilen kalite tetkikçileri Mehmet TOK , Ahmet Tolga ARTUT ve Aytaç YILMAZ 22/10/2018 – 26/10/2018 tarihleri arasında ilimiz merkezinde bulunan  Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü uhdesinde "Kalite İzleme ve Değerlendirme Sistemi" kapsamında yürütülen öz değerlendirme süreçlerini denetlemişlerdir.

İlgili okullarımızca Mesleki ve Teknik Eğitim Öz Değerlendirme Portalına iyileştirilecek ve geliştirilecek alanlara ilişkin yapılan veri girişleri ve planlamalar doğrultusunda yürütülen çalışmalar; ulusal/uluslararası kabul görmüş kalite standartları açısından incelenmiş ve okullarımızın sunmuş oldukları hizmet süreçlerinin kalitesinin öz değerlendirme ile ölçülüp ölçülmediğine ve kurumlarda kalite çalışmalarının yürütülüp yürütülmediğine ilişkin incelemelerde bulunulmuştur.

İncelemeler esnasında kurumlarımızın alan şefleri, zümre başkanları ve farklı ekip-birim liderleri ve okul idarecileri ile bir araya gelen Bakanlığımız tetkikçileri sahadan almış oldukları dönütler ve inceleme sonuçlarına göre Bakanlığımıza Kalite Tetkik Raporlarını kalite standart ve kriterlerine göre en kısa süre içerisinde sunacaklar ve sonuçları da kurumlarımız ile paylaşılacaklardır.

Bakanlığımız Kalite Tetkikçileri Mehmet TOK, (Başkan) Ahmet Tolga ARTUT ve Aytaç YILMAZ ilimizden ayrılmadan önce İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK’ü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunmuşlardır.

 

01-11-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.