ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Öğretmenlerine e-Twinning Eğitimi Verildi

İlimiz Öğretmenlerine e-Twinning Eğitimi Verildi

E-Twinning, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler vb) yönelik bir platform sunmaktadır.

E-Twinning projeleri Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. İlimizde, eTwinning faaliyetlerine salgın sebebiyle uzaktan eğitim yoluyla devam edilmektedir. Son 5 ayda toplamda 300 öğretmen, müdür yardımcısı ve kurum müdürüne 7 farklı eTwinning eğitimi verilmiştir. 90 ortağa mail, telefon ve yüz yüze olmak üzere eTwinning ile ilgili bireysel bilgilendirmeler yapılmıştır.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü online olarak  e-Twinning il koordinatörü Duygu HAMLI, öğretmenlerimize e-Twinning  eğitimi verdi. Programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK katılım sağladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ÖZTÜRK, " İl olarak bu tip eğitimlere çok önem vermekteyiz. Salgın sürecini fırsata çevirerek öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizi birçok başlıkta seminerlere davet ediyoruz. Yapmış olduğumuz seminer ve bilgilendirmelerin meyvelerini toplamaya başladık. Emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

26-01-202126-01-202126-01-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.