ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Akı ve Zeka Oyunları Şampiyonası Düzenleniyor

İlimizde Akı ve Zeka Oyunları Şampiyonası Düzenleniyor

Çocuklarımızın düşünen, üreten ve karşılaştıkları problem karşısında çözümler bulabilen bireyler olarak yetişmesi, bireysel ve grup oyunları ile öğrencilerimizin yeteneklerinin geliştirilmesi, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere kendilerini ifade edebilme fırsatının sunulması, öğrenciler arasındaki iletişim ve dostluk duygularının geliştirilmesi, akıl ve zekâ oyunları ile vakitlerini daha verimli geçirmelerinin sağlanması amacıyla Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ile Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalan "Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası İş Birliği Protokolü"  gereği ülke genelinde yapılacak olan Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası"na da ilimizi temsil edecek öğrencileri belirlemek amacıyla ilkokul öğrencileri arasında 21 Mart 2022 Pazartesi günü,  ortaokul öğrencileri arasında 22 Mart 2022 Salı günü  Çankırı Akıl ve Zekâ Oyunları İl Turnuvası düzenlenecektir.

Çankırı  Akıl ve Zekâ Oyunları İl Turnuvasına, ilimiz genelinde bulunan ilkokullar ile ortaokullarımız tarafından  kendi öğrencileri arasında düzenleyeceği yarışmada, her kategorideki okul birincileri  katılım hakkı kazanacaktır.

Çankırı Akıl ve Zekâ Oyunları İl Turnuvasında, katılmış oldukları kategorilerde il birinciliği elde eden öğrencilerimiz, 10-11-12 Haziran 2022 tarihinde Diyarbakır İlinde düzenlenecek olan Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasında ilimizi temsil edeceklerdir. 

Yapılacak olan turnuvaya ilimizi temsilen gidecek olan öğrenci ve refakatçi öğretmenlerin ulaşımları hava yolu ile sağlanacak olup masrafları TAZOF tarafından; konaklama, yemek ve gezi giderleri turnuvanın yapılacağı Diyarbakır ili kamu kurum ve kuruluşları tarafından karşılanacaktır.

 

Diyarbakır'da düzenlenecek olan Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları İl finallerinde her kategoride dereceye giren öğrencilere (birinci, ikinci ve üçüncülere madalya ve her kategoride birincilere bisiklet, ikincilere hoverboard, üçüncülere kaykay verilecektir.

S.N.

KATEGORİ

OYUNUN ADI

KATILABİLECEK ÖĞRENCİLER

1

İlkokul Kategorisi

Mangala

Pentago

Equilibrio

Q-Bitz

Küre

1, 2, 3 ve 4. Sınıf Öğrencileri

2

Ortaokul Kategorisi

Mangala

Reversi

Pentago

Kulami

Küre

5, 6, 7 ve 8. Sınıf Öğrencileri

18-02-202218-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.