ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Kazanım Değerlendirme Çalışmalarına Başlandı

İlimizde Kazanım  Değerlendirme Çalışmalarına Başlandı

Ülke genelinde sadece ölçme değerlendirme merkezlerinin bulunduğu illerde 5. sınıflara yönelik Milli Eğitim Bakanlığınca uygulanan ders kazanımlarını ölçmeye ve geri bildirime dayanan İl İzleme Araştırmaları 8-9 Mayıs tarihlerinde ilimizde de gerçekleştirildi. Türkiye’de bu yıl yeni kurulan 31 ölçme değerlendirme merkezinin bu uygulamaya katılımı zorunlu olmamasına rağmen sistemin işleyişini görmek amacıyla Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi olarak ilimizde ilk kazanım değerlendirme çalışması sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

Çankırı, uygulamaya 18 okul, 26 şube, 607 öğrenciden oluşan örneklem ile katılım sağladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme değerlendirme merkezinden sorumlu şube müdürü Kenan YADA araştırmaya ilişkin verilerin analizlerinin ÖDM koordinatörlerimizce ortaya konulup raporların tüm katılımcılara ulaştırılması ile birlikte ildeki eğitim durumuna ilişkin izlemenin ve değerlendirmenin artık daha nitelikli biçimde yapılmaya başlanacağını bildirdi.

İlimizde yapılan kazanım değerlendirme çalışmalarının önümüzdeki dönemde tüm kademelerde uygulanması planlanmaktadır.

 

15-05-201816-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.