ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Özel Öğretim Kurumları Karekod Uygulamasına Geçti

İlimizde Özel Öğretim Kurumları Karekod Uygulamasına Geçti

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği gereği özel öğretim kurumlarının kurum tabelalarında Karekod uygulamasına yer vermeleri gerekmektedir.

Vatandaşlarımız tarafından karekod uygulaması ile açılan/faaliyet gösteren  kurumların Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösterip göstermedikleri de kamuoyunca teyit edilebilmektedir. Bu uygulama ile Bakanlıktan izin almadan eğitim faaliyetinde bulunan yerlerin tespiti de kolaylaşacaktır.

 Çalışmalar kapsamında, özel öğretim kurumlarına ait bilgilere daha kısa şekilde ulaşmak, Özel Öğretim kurumlarının bünyelerinde barındırdıkları faaliyet ve etkinliklere dair bilgilere en etkili ve sorunsuz bir şekilde ulaşılmasına katkı sağlamak amacıyla ilimiz genelinde yer alan tüm Özel Öğretim kurumlarının karekod çalışmaları tamamlandı. Özel Öğretim kurumları hakkında bilgi ve detaylara ulaşmak isteyen vatandaşlarımız okulların giriş bölümlerinde yer alan karekodları mobil telefonları üzerinden okutarak uygulamadan faydalanabilirler.

            Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

20-11-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.