ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizden İki Proje TÜBİTAK 2204-A Bölge Yarışmasına Katılmaya Hak Kazandı

İlimizden İki Proje TÜBİTAK 2204-A Bölge Yarışmasına Katılmaya Hak Kazandı

İlimiz  eğitim kurumları, bilim ve teknoloji alanındaki başarılarıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Bu yıl gerçekleştirilen TÜBİTAK 2204-A Bölge Yarışması'na katılmaya hak kazanan iki önemli proje, ilimizi ulusal alanda temsil edecek.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları açıklandı. 12 farklı alanda 23.066 başvuru arasından 1.219 proje, jüri değerlendirmesinin ardından bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Ankara bölgesine bağlı olarak yarışmalara katılan Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, iki farklı proje ile bölge sergisinde yer alacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Fizik Öğretmeni F. Demet Coşkara danışmanlığında hazırlanan "Göz Egzersizi Yaptıran Şapka" ve TOBB Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Ü. Yeşim Şimşekoğlu danışmanlığında hazırlanan "Sarıkum Gölü'ndeki Mikroplastiklerin Ekosistem Hizmet ve Değerleri Açısından Değerlendirilmesi" adlı projeler 4-6 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan proje sergisinde ilimizi temsil edecekler.  İlimizden TÜBİTAK 2204-A Bölge Yarışması'na katılmaya hak kazanan bu iki önemli proje, bilim ve teknoloji alanındaki yerel potansiyeli ve başarıyı bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu projeler, gençlerimizin bilimsel ve teknolojik açıdan donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlarken, aynı zamanda bölge genelinde bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artırıyor.

Bölge yarışmasına katılmaya hak kazanan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

23-02-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.