ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlker Tuncay İlkokulu Deprem Güçlendirme ve Onarım Çalışmaları Tamamlandı

İlker Tuncay İlkokulu Deprem Güçlendirme ve Onarım Çalışmaları Tamamlandı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İnşaat ve Emlak Hizmetleri birimi tarafından okul ve kurumların fiziki yeterlilikleri ve gereksinimlerinin karşılanması, binaların deprem riskine karşı güçlendirilerek öğrencilerin ve çalışanların eğitim öğretime daha güvenli bir şekilde devam edilebilmesi adına güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

İlimiz İlker Tuncay İlkokulu eğitim binasında Müdürlüğümüz İnşaat Emlak Birimi uzman ekipleri tarafından yapılan tahkik çalışmaları sonucunda elde edilen veriler değerlendirilerek okul için fiziki iyileştirme kararı alınmıştır. 11 Mayıs 2023 tarihinde deprem güçlendirme ve onarım ihalesi yapılan İlker Tuncay İlkokulu eğitim binasında gerçekleştirilen çalışmalar KDV dahil 7.156.800,00 Türk Lirası maliyet ile tamamlanmıştır.

2023 Eylül ayı içerisinde çalışmaları tamamlanarak faaliyetlerine devam eden A Blok binasının ardından, fiziki iyileştirme çalışmaları, geçici kabul işlemleri yapılan, donatım ihtiyaçları da karşılanan B Blok binası 11 Aralık 2023 Pazartesi gününden itibaren bölgede eğitim ailemize hizmet vermeye başlayacak.

Deprem güçlendirme ve onarım çalışmalarında, tahkik sürecinden yapım işlemleri tamamlanana kadar geçen sürede emek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Birimi yönetici ve personeline teşekkür eder, yenilenen eğitim binamızın öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

 

07-12-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.