ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlker Tuncay İlkokulu'ndan e-Twinning Projesi

İlker Tuncay İlkokulu'ndan e-Twinning Projesi

Okuma yazma becerileri, insanlığın geçmiş deneyim ve değerlerini kuşaktan kuşağa aktaran ve yaşayan kuşaklar arasındaki etkili iletişimi sağlayan önemli bir araçtır. Bu anlamda çocukları ait oldukları toplumun köklerine, kültürüne ve değerlerine bağlayan bir köprü görevi de görmektedir. Bu yüzden okuma yazma becerisini kazandıran öğretim faaliyetleri, yakından uzağa ve çocuğa görelik ilkesine bağlı olarak çocuğun içinde yaşadığı kültürün izlerini taşımalıdır. Bu düşünceden hareketle İlker Tuncay İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri masallar, geleneksel oyunlar, bilmeceler, bulmacalar, gölge oyunları, tekerlemeler, sayışmalar, şarkılar, türküler, yemekler vs. gibi kültür ögelerinin yanında günümüz teknolojilerini barındıran web 2.0 araçları, bilgisayarsız kodlama vs kullanarak geçmiş ile günümüz arasında bağ kurup, 7 yaşındaki öğrencilerimizin  ilk okuma yazma serüvenini eğlenceli bir öğrenme ortamına çevirmeyi hedefleyen proje hazırlıyor.

Proje sonunda proje e-kitap hazırlanması, proje sonu sanal sergi, proje blogu oluşturulması, kültürümüze ait masallarla masal anlatma festivali yapılması, projenin sosyal medya iletişim kanallarında sergilenmesi gibi çıktılar alınması hedefleniyor.

Projenin hazırlanması ve sürdürülmesi noktasında emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

15-12-202015-12-202015-12-202015-12-202015-12-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.