ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul 4. Sınıfı Bitirecek Öğrenciler için Büyük Fırsat!

İlkokul 4. Sınıfı Bitirecek Öğrenciler için Büyük Fırsat!

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çankırı İl Müftülüğünün ortaklaşa yürüttüğü  "Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" 2020 yılı öğrenci başvuruları ONLİNE olarak devam etmektedir.

Ülke genelinde projenin yürütüldüğü 152 okuldan biri olan Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Müdür Vekili Seher ŞAYIK proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Öncelikle böyle harika bir projenin ilimizde ve okulumuzda başarıyla yürütülmesinde hem Milli Eğitim hem de Müftülük tarafında çok gayretli, çok fedakâr bir proje ekibinin varlığını bilmemiz lazım. Allah onlardan razı olsun.

Projemize; hafızlık yapma isteği olan ve 4. Sınıfta okuyan öğrencilerimizi; yazılı ve sözlü sınavlarla seçerek, proje için belirlenen kontenjana göre alıyoruz.

Hafızlık eğitiminin yanında, öğrencilerimizi okul derslerinden geri kalmadan, sene kaybı yaşatmadan, akademik yönden tüm imkânlarımızla destekleyerek, sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak en büyük hedefimiz. 2 yıldır yürüttüğümüz projede, şu ana kadar bu hedefi çok iyi tutturduk. Aslında projemizin başarısını artıran en büyük etken öğrencilerimizin sınavlarla seçilmiş olması ve hafızlığa istekli olmalarıdır. Bunun yanında büyük özveriyle çalışan fedakâr okul ve kurs hocalarımızı da unutmamak lazım tabii.

Öğrencilerimiz bu salgın döneminde de evlerinden telefonla ezberlerini vererek hafızlıklarına ara vermeden devam ediyorlar. Kısa sürede bir kısmı yarım hafız oldu, bir kısmı da 15 sayfayla devam ederek hafızlığı bitirme yolunda. Hamdolsun.

Bu yıl salgın hastalık nedeniyle tanıtımlarımızı sosyal medya üzerinden yapabiliyor, başvuruları da ONLİNE olarak okulumuzun web sayfası üzerinden alıyoruz.

 "Benim de Hafız bir evladım olsun, ama hem Hafız hem doktor olsun, hem Hafız hem mühendis olsun, hem Hafız hem de yüksek mevkilere gelsin." diyen anne babaları projemize bekliyoruz."

 

Projenin Uygulandığı Okul:

Çankırı Hacı Murad-I Veli İmam Hatip Ortaokulu

Projenin Uygulanacağı Kur'an Kursları :

Hacı Murad-ı Veli Erkek-Kız Kur'an Kursları

 

Başvurular

http://hacimuradiveliiho.meb.k12.tr/

adresi üzerinden ONLİNE olarak yapılmaktadır.

Çankırı'daki ilkokullarda öğrenim gören tüm 4. sınıf öğrencileri müracaat edebilir.

                                                                                                                             Hafızlık Videosu ve Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.