ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İngilizce Dijital Eğitim Platformu "Diyalekt" Hizmete Açıldı

İngilizce Dijital Eğitim Platformu

Millî Eğitim Bakanlığınca her yaş ve seviyedeki kullanıcının İngilizce öğrenme süreçlerini eğlenceli bir şekilde kolaylaştırmak için seçkin dil uzmanları tarafından tasarlanan "Diyalekt" adlı İngilizce dijital eğitim platformu erişime açıldı.

            İngilizce platformu Diyalekt'in tanıtım programında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; Üç dilde seferberlik ilan ettiklerini vurgulayarak, "Bir: Türkçe çünkü Türkçeyi bilmediğiniz zaman başka bir dili öğrenmeniz mümkün değil. İkincisi İngilizce, yabancı dil. Üçüncüsü matematik çünkü biz matematiğe bir ders olarak değil bir dil olarak bakıyoruz. Öğrencilerimizin hayatla rasyonel ilişki kurabilmesi için aracı olan bir dil." dedi.

 

            Öğretmen ve öğrencilerin yabancı dilde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini daha üst seviyelere taşımalarına yardımcı olmayı hedefleyen Diyalekt uygulaması çocuklar ve yetişkinler için farklı doküman, test ve uygulamaları bünyesinde barındırıyor. Seçkin dil uzmanları tarafından geliştirilen DİYALEKT ve DİYALEKT KIDS, her yaş ve seviyedeki kullanıcıların İngilizce öğrenme süreçlerini eğlenceli bir şekilde kolaylaştırmak üzere tasarlanmış web ve mobil tabanlı zengin içerikler sunmakta.

           

            Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar İngilizce öğrenimini ücretsiz bir şekilde sağlayan DİYALEKT ve DİYALEKT KIDS'e tüm vatandaşlarımız EBA ya da e-Devlet şifreleriyle erişim sağlayabilirler.

 

            Diyalekt uygulamasına bilgisayardan ulaşmak için TIKLAYINIZ

            Diyalekt uygulamasına ANDROİD cihazlardan ulaşım için TIKLAYINIZ

            Diyalekt uygulamasına IOS cihazlardan ulaşım için TIKLAYINIZ

26-04-202326-04-2023

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.