ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnteraktif Soru Çözümleri YKS'ye Hazırlanan Öğrencilerimizin Kullanımında

İnteraktif Soru Çözümleri YKS'ye Hazırlanan Öğrencilerimizin Kullanımında

Bakanlığımız sınavlara hazırlık sürecinde öğrencilerimize çeşitli içeriklerle destek olmaya devam ediyor. Çocuklarımıza çeşitli kaynaklar üretme çabasının bir sonucu olarak geçtiğimiz aylarda YKS'ye hazırlanan öğrencilerimiz için "İnteraktif Soru Çözümleri" çalışması başlamıştı. Çalışma 8 Şubat tarihinden itibaren çocuklarımızın hizmetine sunuldu.

Söz konusu çalışma kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencilerimiz için interaktif katılım sağlayabilecekleri ve sorularını yöneltebilecekleri dijital bir platform oluşturuldu. Dijital platform 11 Haziran 2021 Cuma gününe kadar öğrencilerimizin kullanımına açık olacaktır.

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün hazırladığı sorular EBA Akademik Destek ve TYT-AYT de çıkmış sorulardan oluşmaktadır. Genel Müdürlüğümüzün "YouTube" kanalı üzerinden canlı olarak yayın yapacak olan dijital platforma YKS'ye hazırlanan bütün öğrencilerimiz katılım sağlayabilirler. Öğrencilerimiz canlı yayındaki sorulara interaktif olarak katılım sağlayabilmeleri için yayın esnasında link paylaşılacak ve bu link üzerinden cevaplarını gönderebileceklerdir. Sorular ile ilgili merak edilen soruları canlı yayın sayfasında yorum kısmından öğretmenlerimize iletebileceklerdir.

Çalışmanın öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü YouTube Hesabı :

https://www.youtube.com/channel/UC87lL-rSKX2iW2ZcgVKK--g

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.