ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kadına Şiddete Hayır

Kadına Şiddete Hayır

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" nedeni ile Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü yönetici ve öğretmenleri tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kadına yönelik şiddet konusunda toplumsal farkındalığı artırmak amacı ile yapılan çalışmalarda öncelikle konu ile ilgili bülten ve afişler hazırlandı. Şiddetin türleri ve şiddete karşı alınacak önlemleri içeren bülten ve afişler elektronik ortamda paylaşıldı.

Kadına yönelik şiddetle ilgili olarak ayrıca bir dakikalık kısa bir video hazırlandı. Videoda tüm öğretmenler konu ile ilgili anlamlı sözleri paylaştılar. Hazırlanan video 25 Kasım tarihinde öğrenci, öğretmen ve aileleri ile paylaşıldı.

Şiddet, ister fiziki-ekonomik ister ruhsal ya da psikolojik olsun bir bütündür. Şiddetin kimden geldiği ya da hangi canlıya yönelik olduğu önemli değildir. Şiddetin her türlüsü tehlikeli ve zararlıdır.

Kadına yönelik şiddet konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak adına yapılan her çalışma anlamlı ve değerlidir. Emeği geçenlere teşekkür eder, şiddetsiz bir dünya dileriz.

25-11-202025-11-202025-11-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.