ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kadraj" Projesi Desteklenmeye Hak KazandıDin Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip Liselerinde öğrencilerin farklı bölge ve yörelerin kültürel, tarihi değerlerini tanımalarına imkan sunmak  ve bilimsel, kültürel ve sportif faaliyetlerini desteklemek amacıyla uygulamaya konulan "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" proje elemeleri sonuçlandı.

                Evliya Çelebi Değişim programı kapsamında İlimiz Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin koordine ettiği "Kadraj" projesi elemeleri geçerek ülke genelinde desteklenen 41 proje arasında yerini aldı.

                Etkinliklerin, İmam Hatip Liseleri paydaşı olan Antakya TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ortak çalışmalarla Ekim ayı içerisinde başlayacak "Kadraj" isimli proje öğrencilere farklı coğrafya ve kültürel ögelerin derinlemesine analiz edilmesine imkan sunuyor.

 

                Kadraj projesi hakkında yetkililerden alınan bilgiye göre, her iki okuldan öğrenci ve koordinatör öğretmenler Çankırı ve Antakya'da tarih  ve kültürel mirasımızla ilgili etkinlik ve sergi  düzenleyecek. Program ile 546'sı kız ve 350'si erkek olmak üzere toplam 896 öğrenci eğitim öğretim süreciyle birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirecek. Öğrenciler 49 ilimizde toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ve Rasim Özdenören ve Hayrettin Karaman'a yönelik etkinlikler de yapacak. Öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları videolarla Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Belgeseli hazırlanacak.

 

31-03-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.