ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karatekin İlkokulunda Karne Heyecanı

Karatekin İlkokulunda Karne Heyecanı

2017 - 2018 eğitim öğretim yılı sonu karne töreni Karatekin İlkokulunda yapıldı. Programa Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK, müdür yardımcımız, şube müdürlerimiz, okul ve kurum müdürlerimiz, ile öğretmenlerimiz katıldılar.

Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nı başarılı ve huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 08.06.2018 tarihinden itibaren başlayacak olan yaz tatili, 17/09/2018 tarihinde okulların açılması ile sona erecektir. Bu eğitim öğretim döneminde ilimiz genelinde 2.799 okul öncesi, 8.432 ilkokul, 9.049 ortaokul, 7.683 lise olmak üzere toplam 27.963 öğrencimiz karne alacak ve bizler de hep birlikte öğrencilerimizin karne sevinçlerine ortak olacağız.

Sevgili Öğrenciler;

Karnelerinizdeki notlarınız tüm eğitim hayatınızı yansıtmaz, sadece bir yılın sonuçlarını içerir. Karnedeki sonuçların sizin beklediğiniz ve istediğiniz düzeyde olmaması, bu durumun sürekli devam edeceği anlamına gelmez. Yapmanız gereken şey ümitsizliğe kapılmadan, eksikliklerinizi gözden geçirerek, gelecek için sağlıklı bir planlama yapabilmektir. Ayrıca, bu süreçte imkânlar dâhilinde kitap okuma, film izleme, spor yapma, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetler içerisinde yer almanız da son derece önemlidir. 

Saygıdeğer Veliler;

Geleceğimizin teminatı, ülkemizin en önemli zenginliği olan sevgili öğrencilerimizin başarılı olmalarında hiç kuşkusuz ki en büyük pay başta sizlerin ve kıymetli öğretmenlerimizindir. Değerli anne ve babalar; eğitimciler olarak bizim için en önemli ilke; ‘Her çocuk özeldir, diğer çocuklardan farklı gelişim özelliklerine sahiptir, aynı zamanda her çocuk aynı derecede değerlidir. Her çocuğun parmak izi nasıl farklı ise öğrenme yöntemleri, ilgi ve yeteneği de farklı olmaktadır.’

Çocuğunuzun eve getireceği karnesi, akademik başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için gerekli olan duygusal zekâsı hakkında yeterli bilgi vermeyebilir. Bu nedenle karnelerini değerlendirirken sadece notlara odaklanmak yerine çocuğunuzun özelliklerini, ihtiyaçlarını belirlemeye çalışmanız, sizlerin de bir yıllık sürecin değerlendirmesini yapmanız, çocuğunuzun bundan sonraki okul hayatı ve hayat okulu başarısı açısından çok daha uygun bir yöntem olacaktır.

Çocuklarınızın, tatil döneminde akademik zekâlarının gelişimi kadar duygusal zekâlarının gelişimine de destek olabilecek, hem de bir yılın yorgunluğunu ve stresini üzerlerinden atmalarına yardımcı olacak sosyal, kültürel etkinliklere ve sportif faaliyetlere katılarak, eğlenerek dinlenmelerini sağlayabilirsiniz. Hoşlandığı, başarılı olabileceğine inandığı, yeteneğinin olduğu ve ilgi duyduğu, kitap okuma, tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmesi, sosyalleşmesi ve özgüveninin gelişmesi açısından son derece önemlidir. Bu konuda sizlerin çabası ve çocuklarınız için olumlu bir model olmanız da son derece yararlı ve destekleyici olacaktır. 

Kıymetli Meslektaşlarım;

Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilincinde olarak gayretli, özverili ve sorumluluk duygusu içerisindeki çalışmalarınızla çok önemli başarılara imza attınız. İlimizin ve ülkemizin gelişimine katkı sağladınız. Geçmiş yıllara göre ilimizin başarı çıtasının yükselmesinde çok büyük rol oynadınız. Bu sebeple tatil döneminde dinlenmeyi öğrencilerimiz kadar sizler de ziyadesiyle hak ettiniz. Yaz tatilinde gerek mesleki gerekse kişisel gelişiminize katkı sağlamaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum. 

2018-2019 Eğitim öğretim yılının başlayacağı 17/09/2018 tarihinden itibaren bizi çok daha yoğun ve tempolu bir dönem bekliyor olacak. İlimizin ve ülkemizin büyük atılımlar içerisinde olduğu bu süreçte bizler de Çankırı eğitim camiası olarak elimizden gelenin en iyisini yapacak ve güzel ülkemizin gelişmesinde çorbada bizim de tuzumuz olacaktır.  

           Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren ve destek olan tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize, yardımcı personellerimize ve velilerimize, çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi, temenni ediyor, şahsım ve eğitim camiası adına saygılar sunuyorum, dedi.

 

 

08-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.