ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karatekin Üniversitemizle Sosyal, Bilimsel ve Eğitim İş Birliği Protokolü İmzaladık

Karatekin Üniversitemizle Sosyal, Bilimsel ve Eğitim İş Birliği Protokolü İmzaladık

Çankırı'da bulunan tüm dinamiklerle sürekli iletişim ve iş birliği içerisinde ortak projeler ve çalışmalar yürütmek üzere Çankırı Karatekin Üniversitemiz ile  "Sosyal, Bilimsel ve Eğitim İş Birliği Protokolü" imzaladık. Protokolün içeriği ve detayları Çankırı Sosyal Bilimler Lisesi Müdürümüz Volkan Kavak ve öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

Protokolü Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, İle İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk imzaladı.

Protokol ile Müdürlüğümüze bağlı liseler arasında sosyal, bilimsel ve eğitim alanlarında iş birliği yapılması, müdürlüğümüze bağlı liselerde belirlenen alanlarda çalışmalar yürütülmesi, eğitimin niteliğinin artırılması hedeflenmektedir. Bununla birlikte eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleri ile artırılması, öğretmen adaylarına mesleki tecrübe kazandırılması, Çankırı halkı arasında toplumsal kaynaşmanın geliştirilmesi noktasında koordinasyon ve birliktelik sağlanması amaçlanmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, protokolün Çankırı'da eğitim için yeni bir vizyon ve gelişim kapısı aralayacağını ve önemli çıktılar sağlayacağını söyledi.

Rektör Çiftçi devamında: "Türkiye'nin en büyük sermayesi olan nesil sermayesini inşa eden kurumlar dan biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesi, şehrimizin çocuklarının eğitimi ve geleceği için sorumluluk bilinciyle hareket etmiş ve bu protokole imza atmıştır. Bu protokol kapsamında, liselerde görev yapan öğretmen ve yöneticilerimize seminerler ve kariyerlerini geliştirmeye yönelik eğitimler ile katkı sağlamak için çalışmalar yapacağız. Yapılacak tez çalışmalarının ilimizde bulunan liselere yönlendirilmesi, büyük bir dijital ve basılı kaynağa sahip olan kütüphanemizin liselerde görev yapan öğretmen ve öğrencilere açılması, ortak sosyal projeler geliştirilmesi, sosyal medya ve iletişim çalışmaları yapılması, yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi ve yetenek alanlarına yönlendirilmesi ve destek verilmesi gibi birçok konuda iş birliği yapacağız.  Bu protokolün iki kuruma ve Çankırı'ya hayırlı olmasını ve daha üst düzey iş birliği çalışmalarına kapı açmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ise protokolün geniş ve önemli konu başlıkları içerdiğini ve Çankırı'nın eğitim yükünü ve sorumluluğunu yüklenen iki kurumun güç birliği yapmasının Çankırı'nın eğitim niteliğinin artırılması açısından önemli olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk: "Protokolü hazırlayıp Sayın Rektörümüze sunduğumuzda yaklaşımı, enerjisi ve vizyonu bizi oldukça mutlu etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Çankırı'nın eğitim seviyesini yükseltebilmek ve gelişimini devam ettirebilmek için eğitim paydaşımız Çankırı Karatekin Üniversitesi ile yakın çalışma sürecimizi artırarak devam edeceğiz. Bunun için de yeni projeler ve protokoller geliştirmeye devam edeceğiz." dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Çiftçi ve Milli Eğitim Müdürü Öztürk arasında ikili iş birliği protokolü imzalandı ve karşılıklı iyi niyet temennileri paylaşıldı.

 

02-10-202102-10-202102-10-202102-10-202102-10-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.