ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karatekin Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Karatekin Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TOBB Fen Lisesi, Nevzat AYAZ Sosyal Bilimler Lisesi ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi arasında eğitimde  iş birliği protokolü  Sayın Valimiz Abdullah AYAZ'ın katılımı ile imzalandı.

                Protokol kapsamında TOBB Fen Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Nevzat AYAZ Sosyal Bilimler Lisesi ve lise düzeyinde okuyan öğrencilerin sosyal ve akademik faaliyetlerinin desteklenmesi amaçlanıyor. Üniversite ve Liseler arasında eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel çalışma alanlarını kapsayan protokolün, gerek teknik konular gerekse eğitsel faaliyetler alanlarında eğitim açısından önemli katkıları olacaktır.

Üniversite akademisyenleri ve öğretmenler arasında gerçekleştirilmesi planlanan bilimsel çalışma, araştırma ve proje çalışmalarının usul ve esasları, Üniversite ortamındaki laboratuvar, kütüphane, konferans salonu, spor salonu gibi sosyal alanların kullanımı, kısa süreli eğitimler, kariyer buluşmaları, veli akademisi gibi konular da protokolde yer alıyor.

14 Ekim Cuma günü Çankırı Valiliğinde imzalanan protokol kapsamında ayrıca, öğrencilerin yabancı dil öğrenme becerilerini geliştirmesi de amaçlanıyor.

Akademik söyleşiler, ders dışı sosyal etkinlikler ve teknolojik alt yapıların kurumlar arası karşılıklı olarak kullanılması konusu da protokolde yer alıyor. Protokol içeriğinde il genelindeki diğer eğitim kurumları ile yapılacak çalışmalar da yer alıyor. Protokolün akademisyenler, öğretmenler, öğrenci ve velilerimiz için hayırlı olmasını dileriz.

14-10-202214-10-202214-10-202214-10-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.