ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KENDİN Yap Kendin Çal” Proje Sergisi Gerçekleştirildi

“KENDİN Yap Kendin Çal” Proje Sergisi Gerçekleştirildi

Çankırı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu okul öncesi  sınıflarının atık materyallerden müzik aletlerinin, aile katılımlarıyla yapımını kapsayan "Kendin Yap Kendin Çal” projesinin sergisi  İl Milli Eğitim Müdür Vekili Arif KIRKPINAR,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımlarıyla  gerçekleştirildi.  “Hayatın Ritmini Yakala” sloganıyla yola çıkılan projede, öğrenciler aileleriyle atık materyallerden yaptıkları müzik aletlerini sergilediler.

İlimizde yürütülen ‘Kendine Değer Kat’ projeleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte velilerin ve öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmek ve velileri eğitim sürecine dahil etmek amaçlanmıştır. Projede müziğin ve ritmin çocukların gelişimleri üzerinde çok etkili olduğu ve matematiğin temelini oluşturmada önemli bir rolü olduğu üzerinde durulmuştur. Ailelerin çocukları ile kaliteli vakit geçirmelerinin sadece maddi unsurlara bağlı olmadığını, evlerinde her zaman kullandıkları malzemeler ile ritim aletleri hazırlayabilecekleri uygulatarak gösterilmiştir. Ayrıca proje ile öğrencilere okulda verilen ‘Geri Dönüşüm’ fikrinin evde de oluşturulması sağlanmıştır.

Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen okul öncesi öğretmenlerine, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

 

08-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.