ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kitabımla Geziyorum” Projesinde Kitapla Gezmeye Devam Ediliyor

“Kitabımla Geziyorum”  Projesinde Kitapla Gezmeye Devam Ediliyor

Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu tarafından uygulanan “Kitabımla Geziyorum” projesinde öğrenciler ellerinde kitapları ile birlikte yeni mekânlarda okumalara devam ettiler.

Projenin amacı ise öğrencileri; olayları ve gelişmelerin gerçek boyutunu öğrenen düşünce ufku gelişmiş geniş bir görüş açısına sahip, inceleme yeteneği olan bireyler yetiştirmeye katkı sağlarken aynı zamanda yeni eğitim programları çerçevesinde ders başarısını artırmak, zengin kelime dağarcığına sahip, etkileyici konuşarak hitap becerilerini geliştirmektir. Projemizin diğer bir amacı ise farklı kurumlarda okuma etkinliği düzenleyerek öğrenciler açısından kitap okumayı zevkli kılmaktır.

Proje koordinatörü Aygün ŞENER, yürütülen çalışmalar ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Ziyaret ettiğimiz kurumların kurum kültürlerine okuma saatleri koyma, bu etkinlikten sonra çalışanlarımız ve tüm halkımızın günün belli saatlerinde kitap okuma etkinliğine devam etmeleri gibi bir hedef belirlemiş bulunmaktayız. Kurum müdürleri ve çalışanları ile birlikte kitap okuyarak, öğrencilere örnek olmaları ve farkındalık yaratmaları hususunda katkı sağlamalarına öncülük etmekteyiz.” dedi.

Okul müdürü Resul AYHAN, “İlimizde kitap okuma etkinlikleri düzenleyerek okuyan, okuduğunu anlayan, gelecek kuşaklar için okumayı bir yaşam kültürü haline getiren bir okul modeli oluşturmayı hedefledik. Farklı kurumları ziyaret ederek uygun ortamlarda okuma etkinliği düzenlemekteyiz. Çünkü Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu öğretmenleri olarak öğrenci ve velilerimize karşı sorumluluklarımızın yanında; yakın çevremize, ilimizdeki kamu görevlilerine dolayısı ile tüm Çankırı halkına karşı rol model olma da sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz.” dedi.

Okuma etkinliklerimiz her on beş günde bir okulumuz bünyesindeki anasınıfı öğrencilerimiz ve farklı sınıflardan belirlediğimiz öğrencilerle sessiz ve görsel okuma, okunan hikâyeyi anlatma, zihinde canlandırılanı görselleştirme gibi etkinliklerle sürdürülmektedir.

Projenin ilk durağı İl Millî Eğitim Müdürlüğü olmuştu. İkinci durak olarak Çankırı Belediyesi belirlenmişti. Çankırı Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, başkan yardımcıları ve belediye personellerin katılımlarıyla gerçekleştirilen kitap okuma saatinde hep birlikte kitap okundu. Etkinliğin sonunda Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, öğrencilere kitap hediyesinde bulundu.

Projenin bir sonraki durağı ise Çankırı Devlet Hastanesiydi. Hastane Müdür Yardımcısı Nurcan ALKAYA, Başhekim Yardımcısı Hüseyin DURSİN ve hastane personelinin katıldığı etkinlik hastalar, ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. Hep birlikte kitap okuma saati düzenlendi.

Okul müdürü Resul AYHAN, “Projeye katkılarından dolayı Çankırı Belediyesine ve İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Haber Videosu İçin Tıklayın

 

22-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.