ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli Çok Programlı Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli Çok Programlı Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

        Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan  Hülya ÖZÇELİK TIĞLI tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 8 araştırma ve 5 tasarım projesi 26 öğrenci tarafından 10 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı; İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım AYDIN , Şube Müdürleri Uğur ERDEM , Halil İbrahim EŞSİZ , Halk Eğitim Müdürü Emrah DEMİR, Öğretmenevi Müdürü Önder GÖKÇE , ARGE birimi, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ,veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

MAYIN TESPİT ARACI(MTA)

        Proje danışmanlığını Murat HOŞAFCI’nın yaptığı projede uzaktan kontrol edilebilen bir araç üzerine yerleştirilen sensörler vasıtasıyla yerin altında bulunan yabancı maddeleri (manyetik alanı olan) tespit ederek araç üzerinde bulunan ses aygıtından uyarı vermesi sağlanıyor. Böylelikle askerlerin arazi taramalarında olumsuz bir durum ile karşılaşmaları en aza indiriliyor. Yapılan proje ile can , mal ve oluşabilecek birçok olumsuz durumun önüne geçilmek amaçlanmıştır.

        Proje yürütücüsü Hülya ÖZÇELİK TIĞLI, “ TÜBİTAK4006 projesi okullarda önemli hareketliliğe ve bilimsel heyecanın yaşanmasına katkı sağladı. Öğrencilerimize bilimsel düşünme, bilimsel sürecin aşamaları, hipotez oluşturma konusunda katkı sağlamıştır. Aynı zamanda bir projeye ait olma, destek vermeleri ise özgüven gelişimlerine  katkı sağlamıştır. Projelerin gerçekleşmesinde emekleri geçen okul  idaremize ,öğretmen arkadaşlarımıza sevgili öğrencilerimize ve konuklarımıza çok teşekkür ediyorum.’dedi.

17-04-201917-04-201917-04-201917-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.