ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Korgun Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Korgun Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Çankırı Korgun Ortaokulunda proje yürütücüsü Talha ERDOĞAN yürütücülüğünde 10 Mayıs 2018 tarihinde TÜBİTAK 4006 bilim fuarı gerçekleştirilmiştir. Bilim fuarımızda sergilenen 30 projede 60 öğrenci görev almıştır. Fuar açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KANTAŞ, ilçe kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve veliler katıldı. 

Çocuk Düşmelerine ve Yağmur Yağmasına Karşı Otomatik Kapanan Pencere

Öğretmen Talha ERDOĞAN, “Yağmur yağdığında ve pencere önünde hareket gerçekleştiğinde penceredeki sensörler algılayacak ve pencere kendiliğinden kapanacaktır. Böylece olası tehlikelerden korunulmuş olunacaktır. Otomatik pencere sayesinde eğer sistem daha stabilize hale getirilirse akıllı bir pencere elde edilebilecektir. Projenin özellikle yüksek katlarda oturan ailelerin çocukları için çok kullanışlı olacağını düşünüyoruz.” dedi.

 

21-05-201821-05-2018

 

Proje yürütücüsü Talha ERDOĞAN, “Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımız gelen misafirler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi görmüştür. Bu fuar sayesinde öğrenciler kendilerinde olan ve çoğu zaman fark edemedikleri özelliklerini keşfetme şansı bulmuşlardır. 15 araştırma ve 15 materyal olarak hazırlanan projeler okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından gayretli bir çalışma ile hazırlanarak fuar günü sergilenmiştir. Fuarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

 

21-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.