ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Korgun Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Korgun Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Korgun Ortaokulu tarafından hazırlanan Talha ERDOĞAN tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 6 araştırma ve 6 tasarım projesi 24 öğrenci tarafından 7 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı Korgun Kaymakamı Sayın  Göksel Yüksel, Belediye Başkanı Halil Öz, Şube Müdürü Süleyman Özkan, İlçe Müftüsü Mahmut AY, İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi.

Kongreler Makarada

Öğretmen Müberra ERKÖK, ‘’ Tarih öğrenmek öğrenciler tarafından hep ezber yapmak olarak algılanmaktadır. Bu projede ezber bozmak tarihimizin önemli olaylarından olan Milli Mücadele hazırlık döneminin oyunlaştırarak zoru kolay kılmak hedeflenmiştir. Bu sebeple proje düşünülürken direkt bilgi ve yerine isin içine eğlence katılmıştır. Harita hazırlanarak görselleştirilmesi çalışılmış ve somutlaştırılmıştır. Makaralar sayesinde dikkat çekilmeye çalışılmış ve makaralara sarılan şeritler sayesinde bilgiler ile desteklenmiştir. Soru kartlarını hazırlarken ise öğrencide var olan bilgiyi açığa çıkaracak tarzda soru sormaya özen gösterilmiştir. Çağrışım yapabilecek kelimeler özenle seçilmiş ve sorular bu doğrultuda yerleştirilmiştir. Sonuç olarak bu proje ile öğrenciler eğlenerek öğrenecek ve konu hakkında bir islenecektir. Bu sayede proje amacına ulaşmış olacak ve tarih ezber olmaktan çıkacaktır.’’ dedi.

 

Proje yürütücüsü Talha ERDOĞAN, “Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim

Fuarımız gelen misafirler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi görmüştür. Bu fuar sayesinde öğrenciler kendilerinde olan ve çoğu zaman fark edemedikleri özelliklerini keşfetme şansı bulmuşlardır .Hazırlanan projeler okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından gayretli bir çalışma ile  hazırlanarak fuar günü sergilenmiştir. Fuarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Projelerin gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

01-04-201901-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.