ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Koronavirüs Nedeni ile Verilen Arada Evde Neler Yapabiliriz?

Koronavirüs Nedeni ile Verilen Arada Evde Neler Yapabiliriz?

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından koronavirüs nedeni ile okullara verilen arada öğrencilerin evde aileleri ile birlikte yapabilecekleri etkinlik önerilerini içeren kısa bir broşür hazırlandı.

Öğrenci ve velilerin evde kaldıkları bu süreyi daha etkili ve verimli geçirmeleri ayrıca bu süreci bir fırsat olarak değerlendirebilmeleri amacıyla hazırlanan broşürde öğrencilerin hem duygusal hem zihinsel hem de bedensel olarak bazı etkinliklerde bulunmaları önerildi.

Uzmanlar, bu ve benzeri etkinliklerin yapılmasının, hem öğrencilerin yaşaması muhtemel travmatik etkileri en aza indireceğini hem de çok yararlı bir dinlenme dönemi geçireceklerini ifade etti.

İçinde bulunduğumuz bu süreci de siz değerli velilerimiz, eğitim çalışanlarımız ve öğrencilerimizin ilgisi, desteği ve tedbiri ile en kısa zamanda güvenli ve sağlıklı bir biçimde atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.

Emeği geçenlere teşekkür eder, bu çalışmanın yararlı olmasını dileriz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

20-03-202020-03-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.