ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köy Okulları Kapanması Projesi

Köy Okulları Kapanması Projesi

Çankırı Lisesi “Değerler Kulübü” olarak yürütülen “Köy Okulları Kapanmasın” projesi kapsamında İlimiz Merkez Çatalelma Köyü ilkokulu ziyaret edildi.

Okul olarak artık gelenekselleşen köy okulu ziyaretlerine Çatalelma Köyüne yapılan ziyaret ile devam edildi. Ziyaret ile okulda bulunan ilkokul seviyesinde 15 öğrenciye bireysel kırtasiye, giyim vb. ihtiyaçları verilirken sınıflarına da yıl içinde kullanabilecekleri kırtasiye malzemesi, kitaplıklarına da yaklaşık 200 adet seviyelerine uygun kitap bırakıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Güngör ÇALIŞKAN; öğrencilerimizin değerlerimizi yaşayarak yaşatacaklarına inandığımız için bu sene de köy okullarında bulunan öğrencilerimize yardım ve destek amaçlı olarak kırtasiye, giysi vb. ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Çalışmalar Değerler Kulübü Öğretmenlerimizin (Ahmet Erhan ARSLAN, Çiğdem YÜKSEL, Birgül Genç ve Murat ŞAMASAS) projeyi öğrencilere anlatmaları ve onlardan kendi yaptıkları yiyecekleri okul içindeki diğer arkadaşlarına satmaları ile başladı. Daha sonra ziyaret edilecek okul tespit edilerek öğretmeni ile irtibata geçildi. Öğretmenimizden okulda bulunan her bir öğrencinin ihtiyacını ve sınıf, okul olarak neye ihtiyaçları olduğunu belirtmesini istedik. Bu ihtiyaçları satıştan elde edilen gelir ile ve öğrencilerin yine okul içinde yaptığı duyurular ile gelen bağışlardan temin ettik. Bir gün belirleyerek okula öğrencilerimiz ile birlikte gittik ve aldıklarımızı dağıttık.

Okulda görev yapan öğretmenimiz ve sınıfında bulunan tüm öğrenciler ile katılımcı öğrencilerimizin karşılaştıkları anda yüzlerindeki heyecanı gördük. Onlar için aldıkları malzemeleri öğrencilerimizin tek tek vermeleri, sınıf kitaplığını götürülen kitaplar ile doldurmalarının verdiği gurur ve mutluluk görülmeye değerdi. Umuyorum ki öğrencilerimiz projenin amacına uygun olarak paylaşma ve ihtiyacı olana yardım etme değerlerini yaşayarak öğrendiler. Ve yine umuyorum ki bu değerleri de yaşatacaklar.

Ben proje ekibinde bulunan öğretmen ve öğrencilerime şükranlarımı sunarken, onlar adına bizleri köyüne kabul eden Mehmet Ali öğretmene ve köyümüzün muhtarına da teşekkür ediyorum.

 

15-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.