ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kudüs’e Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi

Kudüs’e Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi

Öğrencilerimizde Kudüs kavramının ne allattığı konusunda bir hassasiyet oluşturmak , Ülkemizle birlikte tüm dünyada; vicdanın, adaletin, karşılıklı saygının tesisinin ve sürdürülebilmesinin mihenk taşı, üç semavi dinin kutsal mekanlarının bir arada yer aldığı  barış içinde yaşamasının tüm insanlık için önemli bir değer olduğunu hatırlamak amacıyla Bakanlığımız çalışmaları kapsamında ilimizde Kudüs’e Mektup Yarışması  düzenlenmiştir.

Kudüs’ün kutsiyetinin ve tarihî statüsünün önemi konusunda ilimiz genelinde, başta eğitim camiamız olmak üzere toplumda farkındalık oluşturulması ve ortaöğretim kurumu öğrencilerinin Kudüs’ü anlamaları, anlatmaları, Kudüs’te yaşananlarla ilgili empati kurmaları amacıyla düzenlenen Kudüs’e Mektup konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödülleri takdim edildi.

Mektup yazma yarışmasına katılan, Şehadete  Kokan Şehir isimli eseri ile Şabanözü Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesi öğrencisi Satı Gül SOYDAŞ il birincisi, Kudüs’e Mektup adlı eseri ile Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şevval ERTÜRK il ikincisi, Emanetimize adlı eseri ile Gazi Anadolu Lisesinden Nursena KİBAR il üçüncüsü oldu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR; Kudüs konusunda göstermiş oldukları hassasiyet için ve bir farkındalık oluşturmak adına gayretlerinden ötürü öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

07-06-201807-06-201807-06-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.