ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür Elçileri Çocuklar Projesi

Kültür Elçileri Çocuklar Projesi

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, Atatürk ilkokulu tarafından yürütülen "Kültür Elçileri Çocuklar Projesi" çerçevesinde eğitim kurumu bünyesinde bulunan yabancı uyruklu öğrencilerin uyum, kültür çatışmalarının önüne geçmek ve sosyal destek konularına yönelik  ''Kültür Elçileri Çocuklar'' projesi çalışmaları başladı.

Bu kapsamda Milli Eğitimin temel ilkelerinden birisi olan ''Genellik ve Eşitlik'' ilkesinden hareketle başlatılan proje ile çeşitli aktiviteler sayesinde, yabancı uyruklu öğrencilerin okula ve sosyal hayata uyumunu hızlandırmak, aidiyet duygularını pekiştirmek ve dil becerilerini geliştirmek, okulda öğrenci ve velilerin farklı kültür ve coğrafyalardan insanlarla bir arada yaşaması noktasında olumlu tutum geliştirmek, farklı kültürleri tanımak ve bu kültürlerle bir arada yaşamanın olumlu yönlerinin farkına varılması amaçlanmaktadır.

Haziran ayına kadar devam edecek olan proje kapsamında, ilk olarak Çankırı Karatekin Üniversitesi öğretim görevlisi Dr.Eray GÖÇ tarafından göç ve göçmenler hakkında yanlış bilgi ve tutumlar konulu söyleşi 23.02.2022 tarihinde saat: 14:00'te Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

16-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.