ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kurban Kesim Elemanı" Kursu Açıldıİlimizde Kurban Bayramı'nda yaşanan kazaların azaltılması ve kurban kesimlerinin daha sağlıklı olması amacıyla Çankırı Nurettin Ok  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce  "kurban kesim elemanı" kursu açıldı.

Çankırı Nurettin Ok  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yürütülecek olan kursta iş sağlığı güvenliği, kurban kesmenin İslamiyet'teki yeri ve önemi ile kurban kesim işlemi konularına yer verilecek. Kursa 17 Temmuz 2020 saat 16.00'a kadar Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezine kimlik ve diploma fotokopisi ile bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

Çankırı Nurettin Ok  Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya YELMEN, İl Tarım Orman Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün de destek verdiği kursta kursiyerlere kurban kesimi konusunda bilinmesi gereken teorik ve uygulamalı eğitimde   kurbanın İslamiyetteki önemi dini dayanakları hakkında bilgi sahibi olma, vekalet alma, tekbir getirme, kurban keserken okunması gereken duaları okuma ve İslami usullere göre kurbanı kesme, yüzme ve parçalama konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları sağlanacağını , başarılı olan kursiyerlere kurs bitirme belgesi verileceğini söyledi.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.